Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Kwota wysokości 4 miliony i 450 tysięcy złotych trafi do Gminy Niemcza informuje Burmistrz Jarosław Węgłowski - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W dniu 8-go grudnia w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych nasza Gmina otrzymała dodatkowe wsparcie finansowe na realizację następujących inwestycji:

– przebudowa oczyszczalni ścieków w Niemczy – 4 miliony złotych,
– budowa chodnika Kietlin-Wilków Wielki – 450 tysięcy złotych.
Do realizacji tych zadań Gmina przystąpi w 2021 roku.

Realizując zadanie „Przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Niemcza” mamy możliwość sprostać rygorystycznym wymogom oczyszczania ścieków, konieczna jest dbałość o utrzymanie oczyszczalni w najwyższej sprawności technologicznej i technicznej. W tym celu przeprowadzona zostanie przebudowa oczyszczalni, która nie tylko przedłuży jej żywotność, ale także wyposaży w najnowsze rozwiązania technologiczne i energooszczędne, co poprawi jakość życia mieszkańców.

Oczyszczalnia w Niemczy: