Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Magiczny miesiąc w przedszkolu "Zaczarowany Gród" w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Magiczny miesiąc w przedszkolu „Zaczarowany Gród” w Niemczy

Grudzień to wyjątkowy miesiąc w przedszkolu "Zaczarowany Gród" Od pierwszych dni czuć magię zbliżających się świąt. Piękne dekoracje, świąteczne ozdoby, wspólne ubieranie choinki- to wszystko sprawiło, że cały ten czas wypełniało radosne oczekiwanie.

6 grudnia przedszkole „Zaczarowany Gród” odwiedził Św. Mikołaj i wręczył dzieciom upominki. Wszystkie dzieci, cały rok były bardzo grzeczne więc nie pominął nikogo. Pracownicy przedszkola bardzo dziękują Panu Pawłowi Rożkowi za pomoc Mikołajowi. Dzieci były zachwycone.

Nie był to jednak koniec mikołajkowych niespodzianek. Już 9 grudnia przedszkolaki zostały zaproszone na spektakl teatralny do Niemczańskiego Ośrodka Kultury, gdzie spotkały nie jednego, a aż dwóch Mikołajów!

18 grudnia najstarsza grupa przedszkolna „Motylki” wystawiła jasełka- i to zupełnie inne od tych tradycyjnych. Do Dzieciątka przyszły narody z całego świata. Dary przy żłóbku złożyli: czarnoskórzy mieszkańcy Afryki, urocze Chinki, zaklinacz węży z Indii, roztańczone Japonki, dzicy Indianie. Z dalekiej śnieżnej krainy przybył nawet Eskimos. W stajence nie zabrakło także dzieci z Polski, które zatańczyły Jezuskowi Krakowiaka.

19 grudnia dzieci wraz z nauczycielkami oraz całym personelem przedszkola, zasiadły do uroczystego obiadu wigilijnego. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu przedszkolaki zapomniały o codziennych sporach i zmartwieniach. Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte. Atmosfera była wyjątkowa, a piękne stroje wszystkich podkreślały ważność tego dnia. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła dzieciom, nauczycielom, pracownikom przedszkola oraz zaproszonym gościom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia.