Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Mieszkańcy sołectw - Wilków Wielki i Kietlin na spotkaniu dotyczącym komunikacji lokalnej. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Mieszkańcy sołectw – Wilków Wielki i Kietlin na spotkaniu dotyczącym komunikacji lokalnej.

Pierwsze spotkanie w sprawie organizacji transportu zbiorowego w Gminie Niemcza, z inicjatywy Burmistrza Jarosława Węgłowskiego odbył o się w Wilkowie Wielkim w poniedziałek 24 października 2022. Na spotkanie przybyli mieszkańcy reprezentujący wszystkie pokolenia od młodzieży do seniorów z obu sołectw.

Spotkanie otworzył sołtys Wilkowa Wielkiego Tomasz Palimąka. Bardzo szeroko kwestie dotyczące intencji związanych z inwestycją w posiadanie własnego transportu gminnego przedstawił Burmistrz Jarosław Węgłowski. Burmistrz wyjaśniał sytuację finansową gminy, wszelkie prognozy dotyczące finansowania zarówno gminnych autobusów elektrycznych jak i komunikacji opartej na porozumieniu gmin powiatu dzierżoniowskiego. O wariantach kursów autobusów mówił Zastępca Burmistrza Leszek Lupa.

W dyskusji wzięli udział praktycznie wszyscy obecni, wszyscy skorzystali z możliwości uzyskania wyjaśnień ze strony Burmistrza jak i zastępcy w kwestii nowych pomysłów dotyczących komunikacji zbiorowej. W trakcie rzeczowej i spokojnej dyskusji zostały wyjaśnione przede wszystkim bezzasadne zarzuty jakoby burmistrz zamierzał zlikwidować komunikację w Gminie Niemcza. Bardzo pozytywnie wypowiedzieli się obecni o planach stworzenia transportu gminnego, obejmującego mieszkańców wsi, do których transport dotychczasowy – powiatowy do tej pory nie docierał.

W dyskusji wzięła także udział radna Rady Miejskie Kamila Smęt, nieobecny był radny przeciwnik planów własnej komunikacji gminnej Stanisław Szachniewicz.

Dzięki spotkaniu mieszkańcy omówili także szereg zagadnień dotyczących sołectw jak m.in. przyszłości cmentarza, inwestycji drogi tzw, kolejowej, przyszłej budowy świetlicy wiejskiej.

Spotkanie zakończyło się w dobrej przyjaznej atmosferze.

Poniżej zdjęcia ze spotkania: