Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Szkolenie i upowszechnianie w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Poniżej przedstawione zostały opracowania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które zawierają przegląd najważniejszych informacji dotyczących poszczególnych zagrożeń jak i postępowania w przypadku ich wystąpienia.

PORADNIKI:

1. Jak przygotować się na burzę.
  2. Jak przygotować się na wichury.
  3. Jak przygotować się na powódź.
  4. Jak przygotować się na upał.
  5. Bezpieczny urlop.
  6. Bezpieczeństwo na lodzie.
  7. Jak przygotować się na podróż zimą samochodem.
  8. Jak przygotować się do zimy.
  9. Bezpieczny wypoczynek zimą.
  10. Jak przygotować się na czad.
  11. Jak postępować po powodzi.
  12. Zagrożenia okresowe występujące w Polsce.
  13. Praktyczne porady w zakresie bezpieczeństwa.

INFOGRAFIKI:

1. Uwaga. Smog.
  2. Bezpieczne zakupy – nie daj się okraść.
  3. Burza bądź bezpieczny.
  4. Jak przetrwać upały.
  5. Bądź bezpieczny nad wodą.
  6. Alarm bombowy.
  7. Jak zabezpieczyć się przed wichurą.
  8. Nie daj się grypie.
  9. Nie dla czadu.
  10. Zagrożenia zimowe.

Również jednym z zadań obrony cywilnej jest rozbudowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o niebezpieczeństwach z powietrza, grożących skażeniach promieniotwórczych lub chemicznych, celem umożliwienia mieszkańcom ukrycia się. Poniżej można pobrać informację o rodzajach alarmów i sygnałach alarmowych oraz o regionalnym systemie ostrzegania (RSO) i numerze alarmowym 112.