Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nabór ochotników do służby przygotowawczej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nabór ochotników do służby przygotowawczej

Szanowni Państwo

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na III turnus w 2019 r.

(termin rozpoczęcia służby przygotowawczej – wrzesień i październik 2019 r.)

Służba przygotowawcza może być pełniona przez ochotników nie pełniących dotychczas żadnej z form służby wojskowej i posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej (osoby przeniesione do rezerwy bez odbycia służby wojskowej). Służba ta może być pełniona również przez inne osoby niepodlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego
(np. kobiety).

Żołnierz, który odbył służbę przygotowawczą może ubiegać się o:

• zawarcie kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych,
  • powołanie do terytorialnej służby wojskowej.
  • powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Do służby przygotowawczej może być powołana osoba:

• niekarana za przestępstwa umyślne,
  • posiadająca obywatelstwo polskie,
  • posiadająca odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej,
  • posiadająca co najmniej 18 lat
  • posiadająca co najmniej wykształcenie gimnazjalne.

Wniosek o powołanie do służby przygotowawczej (druk można pobrać ze strony internetowej WKU) składa się osobiście w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kłodzku wraz z dokumentami:

• świadectwo lub dyplom ukończenia ostatniej szkoły,
  • inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, umiejętności, przynależność organizacyjną (np.: prawo jazdy, zaświadczenia o ukończeniu kursów, legitymacje członkowskie, itp.)

Czas trwania służby przygotowawczej – do czterech miesięcy – dla szkolonych na potrzeby korpusu szeregowych.

Uposażenie przysługujące żołnierzom, kandydatom na szeregowych, pełniącym służbę przygotowawczą wysokości 1095 zł brutto.

Żołnierzowi zwolnionemu ze służby przygotowawczej przysługuje odprawa pieniężna w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu roku poprzedzającego powołanie do służby (na 2019 r. – 2250 zł brutto).

Inne uprawnienia przysługujące żołnierzom pełniącym służbę przygotowawczą to bezpłatne: zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna i stomatologiczna, zniżka na bilety kolejowe
i autobusowe 78%, ochrona stosunku pracy i innych uprawnień pracowniczych.

NIE POZOSTAWAJ BIERNY – JUŻ DZIŚ ZŁÓŻ WNIOSEK
( 261 647 430, 261 647 457)

e-mail: wkuklodzko@wp.mil.pl

www.klodzko.wku.wp.mil.pl