Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza "Najciekawsze były kajdanki" czyli o bezpieczeństwie w Przedszkolu. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

„Najciekawsze były kajdanki” czyli o bezpieczeństwie w Przedszkolu.

Jak bezpiecznie przejąć przez jezdnię? Jak zachować się na ulicy, chodniku oraz podczas wysiadania z samochodu? Co to znaczy bezpieczna droga do przedszkola? To tylko niektóre z pytań, jakie zostały zadane niemczańskim funkcjonariuszom Policji przez dzieci z Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy.

Szczegółowych i wyczerpujących odpowiedzi przedszkolakom udzielili: posterunkowa Daria Markiel oraz aspirant sztabowy Piotr Gros.

Funkcjonariusze Policji 17 września odwiedzili nasze przedszkole, aby wziąć udział w akcji „Bezpieczna droga do przedszkola”. Dzieci dowiedziały się nie tylko, jak prawidłowo zachować się na drodze, ale także poznały numer alarmowy 112 i zostały pouczone, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomymi. Dodatkowo policjanci opowiedzieli o swojej pracy i szczegółowo odpowiadali na pytania przedszkolaków dotyczące policyjnego munduru, wyposażenia i radiowozu. Szczególe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły kajdanki.

Akcję przeprowadzono w miłej i przyjaznej atmosferze, przedszkolaki zrozumiały, że policjant, to ktoś kto nam pomaga i nie należy się go obawiać. Po spotkaniu wielu przedszkolaków wyraziło chęć zostania policjantem lub policjantką w przyszłości. Dzieci otrzymały kolorowanki o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze.

Po takich zajęciach przedszkolaki z pewnością będą uważniejsze podczas spacerów, a rady udzielone im przez funkcjonariuszy na długo zostaną w ich pamięci.

Przedszkole Publiczne „Zaczarowany Gród” w Niemczy serdecznie dziękuje Policjantom za udział w wydarzeniu. Takie spotkania są dla przedszkolaków nie tylko bardzo atrakcyjne, ale także wartościowe, ponieważ podnoszą poziom świadomości na temat ich własnego bezpieczeństwa.