Narodowe Czytanie 2020 – Biblioteka szkolna  ze Szkoły Podstawowej w Niemczy wraz z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Niemczy włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2020

Narodowe Czytanie 2020

Biblioteka szkolna  ze Szkoły Podstawowej w Niemczy wraz z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Niemczy włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2020. Wspólnie czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W tym roku fragmenty „Balladyny” zabrzmiały w plenerze. Lektorami byli nauczyciele: Pani Wioletta Kraczkowska i Pani Jolanta Kurak, dyrektor MiGBP Pani Danuta Wakulik oraz uczniowie klasy ósmej: Weronika Dworzańska, Szymon Palimąka, Barbara Kasprowicz, Paulina Drabik, Gabriel Berzin, Krystyna Kajrys, Karolina Bajcar. Dwie uczennice nawiązały swoim strojem do postaci Aliny i Balladyny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się w tę piękną akcję.