Home / Aktualności / Bez kategorii

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

„Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w Szkole Podstawowej w Niemczy

W dniach 15 i 16 marca 2022 r. gościliśmy w naszej szkole „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przyjazd „Naukobusa” był realizowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie.

W skład objazdowej wystawy wchodziły interaktywne eksponaty oraz urządzenia i materiały, których zadaniem było zachęcenie odwiedzających do poszerzania wiedzy o zjawiskach zachodzących w otaczającym świecie.

Wystawa została odebrana przez uczniów z wielkim zaciekawieniem i radością, ponieważ mogli dotknąć każdego eksponatu oraz przeprowadzić samodzielnie doświadczenie.

Serdecznie dziękujemy panu  Burmistrzowi  Jarosławowi Węgłowskiemu

za pomoc  w zaproszeniu „Naukobusa”;

Panom:

Adamowi  Mandziejowi,  Henrykowi Brońskiemu,  Jarosławowi Barszcz oraz  Tadeuszowi  Korczyńskiemu

za rozpakowanie i złożenie eksponatów

oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie noclegów i wyżywienia dla edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.