Home / Aktualności / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Niemcza upamiętniła  78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Niemczy od godz. 16.45 na murach Baszty Miejskiej  (nie) zakazane piosenki powstańcze śpiewali Grodzianie. Uroczystość poprowadził Dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Tomasz Dudlej. Po dźwiękach syren alarmowych upamiętniających godzinę „W” o 17.00, zebrani odśpiewali hymn Polski, wspólnie z obecnymi na placu przed Basztą mieszkańcami Niemczy. Wiązanki okolicznościowe złożyli małżonka Burmistrza Wiesława Węgłowska z Zastępcą Burmistrza Leszkiem Lupą, Dyrektor NOK Tomasz Dudlej oraz prezes Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej Renata Kukuła. W oficjalnej uroczystości gminnej uczestniczyła także Sekretarz Gminy Niemcza Karolina Bieńko. Uroczystość zakończyła pieśń ‘Warszawskie dzieci” w wykonaniu zespołu Grodzianie.

Poniżej zdjęcia z wydarzenia: