Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Niemcza wzięła udział w Dolnośląskim Pożegnaniu Lata 11 września w Szczepanowie! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W minioną sobotę 11 września odbyło się Dolnośląskie Pożegnanie Lata w Szczepanowie, zorganizowane jako święto regionalnego produktu i lokalnych przysmaków Dolnego Śląska. Organizatorami całodniowej imprezy był: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu z dyrektorem Tomaszem Krzeszowcem, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz Gmina Marcinowice z wójtem Stanisławem Leniem. Partnerem Dolnośląskiego Pożegnania Lata była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu. Gościem wydarzenia był także Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

Święto zorganizowane zostało w formie całodniowego jarmarku, na którym wystawiały się Koła Gospodyń Wiejskich, producenci, ogrodnicy, sadownicy. Celem organizatorów była promocja najlepszych produktów lokalnych  z naszego regionu. Dodatkowymi atrakcjami były prezentacje służb mundurowych: wojsk obrony terytorialnej, ochotniczych straży pożarnych, policji, nadleśnictwa.

Całemu wydarzeniu towarzyszył przegląd zespołów folklorystycznych. Do grona występujących zaproszeni zostali Grodzianie z Niemczy.

Grodzianie w półgodzinnym programie zaprezentowali głównie wesołe piosenki taneczne. Za swój występ zostali nagrodzeni brawami publiczności i nadzwyczaj bogatymi nagrodami ufundowanymi przez organizatorów. Nagrody wręczali dyrektor KOWR we Wrocławiu Tomasz Krzeszowiec, wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, pułkownik Dolnośląskiej Brygady Wojsk Terytorialnych Artur Barański oraz zaproszony do udziału przez organizatorów Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

Poniżej zdjęcia z Dolnośląskiego Pożegnania Lata w Szczepanowie.