Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Niemczańskie Przedszkolaki adoptowały panterę śnieżną! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Niemczańskie Przedszkolaki adoptowały panterę śnieżną!

W tym tygodniu do przedszkola w Niemczy trafił bardzo nietypowy dokument- certyfikat adopcji Pantery Śnieżnej. Dzieci wyczekiwały go niecierpliwie, ponieważ certyfikat ten zaświadcza, iż od tej pory każdy przedszkolak jest właścicielem Pantery Śnieżnej. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy…

Przedszkolaki zaangażowały się w akcję zorganizowaną prze Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody WWF. Cały luty, wraz z rodzicami, zbierały do puszki pieniądze przeznaczone na pomoc dla Pantery Śnieżnej. W tym czasie, uczestniczyły w dodatkowych zajęciach przybliżających charakterystykę tych zwierząt.

Pantera Śnieżna jest zwierzęciem, któremu grozi wymarcie- na całym świecie zostało ich ok. 4500 tys. Dzieci dowiedziały się, jak pomóc jej przetrwać. Poznały także naturalne środowisko panter, charakterystyczne cechy wyglądu, sposób życia. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w całą akcję, mocno przeżywały całe wydarzenie. Przez miesiąc zebrały 1127 zł, które zostały wpłacone na konto fundacji WWF.

Na koniec akcji, każde dziecko otrzymało „Order Przyjaciela Pantery Śnieżnej” oraz słodki upominek.

W tym roku, zgodnie z obecnymi kierunkami polityki oświatowej, nasze przedszkole zaangażowane jest w pomoc innym, dobroczynność- starając się rozbudzić w dzieciach empatię względem innych ludzi i zwierząt. Nadal kontynuujemy także zbiórkę plastikowych nakrętek dla Antosia. I to na pewno nie nasza ostatnia taka akcja.

Wierzymy, że nasze dzieci są w stanie zmienić świat na lepszy!

Zapraszamy do galerii zdjęć z całej akcji.

#WWF