Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Noc Świętojańska w Podlesiu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Noc Świętojańska w Podlesiu

Już po raz ósmy odbyła się w Podlesiu Noc Świętojańska. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bufetu KGW Podlesie Ruszkowice, bawić się przy muzyce niezawodnego zespołu R&M oraz uczestniczyć w obrzędach świętojańskich prowadzonych przez dyrektora Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzeja Kukułę.

DSCF7339

Swoje stoisko przygotowali także Mali Niemczańscy Kucharze wraz z Mariolą Słobodzińską Kielar, których gofry i lemoniada cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Goście mogli również nabyć wianki świętojańskie przygotowane przez Renatę Kukuła oraz Elę Szymańską. Dodatkową atrakcją były darmowe zjeżdżalnie dmuchane zasponsorowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza oraz przejażdżka wozem strażackim OSP Przerzeczyn Zdrój.

Podczas imprezy sołtys wsi Piotr Mielnik oraz radna Rady Miejskiej Edyta Mielnik wręczyli prezenty nowym małżonką w Podlesiu Małgorzacie i Sebastianowi Ślósarz, którzy od zawsze wspierają KGW i Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Podlesie i Ruszkowice swoją pomocą, życząc im wiele szczęścia i pomyślności na nowej drodze życia. O godzinie 22 odbyło się tradycyjnie szukanie kwiatu paproci i skarbu, który był bardzo dobrze ukryty … wszyscy bawili się wspólnie do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Niemczańskiemu Ośrodkowi Kultury, Burmistrzowi Miasta i Gminy Niemcza oraz wszystkim, osobą które współpracowały przy organizacji  VIII Nocy Świętojańskiej w Podlesiu.