Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nowa Szczytowa w Niemczy czyli modernizacja drogi gminnej nr 117444D - ul. Szczytowa. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nowa Szczytowa w Niemczy czyli modernizacja drogi gminnej nr 117444D – ul. Szczytowa.

Nowy Rok 2023  powitaliśmy w Niemczy nowymi inwestycjami, do których należy zakończenie  prac przy wykonaniu nowej nawierzchni ul. Szczytowej.

Krótki ale bardzo potrzebny odcinek drogi umożliwia przejazd z ul Chrobrego w stronę Podlesia,  łączy także osiedle przy ul Kościuszki z drogą w kierunku Podlesia oraz ulicą Ogrodową.

Całkowicie zdegradowana nawierzchnia tego odcinka, z wystającym ponad poziom deklem kanalizacji, uniemożliwiała już bezpieczny przejazd samochodem

Decyzją Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego podjęto roboty budowlane polegające na: sfrezowaniu nawierzchni asfaltowej, ścięciu poboczy drogowych, regulacji wysokościowej włazów kanalizacji deszczowej, wykonaniu warstwy wiążącej z asfaltobetonu, wykonaniu warstwy ścieralnej z asfaltobetonu, wykonaniu pobocza z mieszanki tłuczniowej. Wartość zadania wyniosła 54 648,10 zł brutto.

Poniżej zdjęcia z kolejnych etapó prac: