Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nowy chodnik z Kietlina do Wilkowa Wielkiego coraz bliżej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nowy chodnik z Kietlina do Wilkowa Wielkiego coraz bliżej

Już niebawem będzie można wybrać się na bezpieczny spacer ponad półkilometrowym chodnikiem z Kietlina do Wilkowa Wielkiego.

Obecnie pełną parą prowadzone są prace przy realizacji prowadzonego prze Gminę Niemcza zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi lokalnej 117501D polegającą na budowie chodnika od miejscowości Kietlin do miejscowości Wilków Wielki – etap II” na odcinku od 0+400 do 1+160. Inwestycja ta jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą zadania, jest Zakład Budowlany KRIBUD Ryszard Zapała z Ząbkowic Śl. Koszt inwestycji to kwota 425 tys. zł.

Wykonawca dokonał już wycinki 16 szt. drzew wraz z ich wywozem, a obecnie wykonuje montaż krawężników i obrzeży oraz utwardzenie pod kostkę betonową na całej długości chodnika. Planowany termin zakończenia robót to 13 grudnia 2021 r.

Dodajmy, że jednocześnie w naszej gminie trwają obecnie prace przy budowie nowych nawierzchni dróg w Nowej Wsi Niemczańskiej oraz ulicy Wiejskiej w Niemczy.

Poniżej zdjęcia z postępu prac w Kietlinie;