Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Numer alarmowy 998 będzie przełączony do centrum powiadamiania ratunkowego - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Numer alarmowy 998 będzie przełączony do centrum powiadamiania ratunkowego

Od 28 września 2021 r. w województwie dolnośląskim będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 998 do centrum powiadamiania ratunkowego we Wrocławiu. Numer 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

Przełączenie numeru alarmowego 998 do CPR pozwoli na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych. Będzie to miało pozytywny wpływ zarówno na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują.

Harmonogram przełączania numeru 998