Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W niedzielę 3 maja 2020 r. przed ratuszem w Niemczy zebrano się, aby uczcić 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na obecną sytuację zagrożenia epidemiologicznego związaną z rozprzestrzenianiem się  koronawirusa , obchody były skromne.

Przybyłych powitał Dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury. Po odśpiewaniu polskiego hymnu, przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli kwiaty pod pomnikiem obrońców niemczańskiego grodu. Jako pierwsi byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jarosławem Węgłowskim. W dalszej kolejności kwiaty złożyła delegacja Rady Miejskiej w Niemczy na czele z Przewodniczącą Pauliną Dziedzic. Dla upamiętnienia tego wydarzenia kwiaty pod pomnikiem złożyły również Pani Anna Kuźmińska- dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Pani Marta Bagińska dyrektor Przedszkola Publicznego w Niemczy. W uczczeniu rocznicy brał również udział P. Edward Słobodziński Prezes Towarzystwa Przyjaciół Budzanowa.