Wielka obrona Niemczy 2017

Niemczanka w THE VOICE OF POLAND

Więcej…W ubiegłą sobotę 22.10.2016 cała Polska mogła zobaczyć i posłuchać niemczanki - Pauliny Stefanowskiej w programie TVP "The Voice of Poland VII." Wystąpiła ona w tercecie Paulina Stefanowska, Damian Rybicki, Magdalena Żaczek - drużynie Natalii Kukulskiej, śpiewając „A Natural Woman”. Na stronie The Voice of Poland VII tak przedstawiono piękną i uzdolnioną niemczankę:

Więcej…
 
KONKURS KWIATOWY - wręczenie nagród

Więcej…W środę 26 października odbyło się wręczenie nagród w konkursie kwiatowym „Ziemia Niemczańska w kwiatach i zieleni 2016”. Zwycięzcy otrzymali honorowy dyplom, bon na zakupy w Gospodarstwie Szkółkarskim „Maria” Piotr Leśniak do wykorzystania do 30.06.2017 na dowolne zakupy z oferty firmy, album „Zabytki Ziemi Dzierżoniowskiej”, symboliczny herb gminy wykonany ze słodkiego tradycyjnego piernika w Piernikarni Śląskiej w Niemczy oraz bukiet kwiatów.

Więcej…
 
Zakończyła się akcja usuwania azbestu

Więcej…Zakończyła się realizacja tegorocznej edycji programu usuwania azbestu na terenie gmin: Miejskiej Dzierżoniów, Dzierżoniów oraz Mieście i Gminie Niemcza, wchodzących w skład Związku Gmin. W ramach zadania właściciele nieruchomości, którzy złożyli kompletne wnioski o dofinansowanie do Związku Gmin, uzyskali pomoc w postaci pokrycia 100% kosztów demontaż i utylizacji azbestu.

Więcej…
 
Pasowanie na ucznia w NSP w Przerzeczynie- Zdroju

Więcej…"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" to motyw przewodni uroczystego wydarzenia w życiu najmłodszych uczniów kl.1. NSP w Przerzeczynie-Zdroju. 21 października o godz.10.00 siedmioro dzieci z klasy pierwszej rozpoczęło swą uroczystość występem artystycznym, a następnie złożyło ślubowanie i w bardzo uroczysty sposób zostało przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 
Kultura od Polskiego Gniazda

Więcej…

We wtorek, 25 pażdziernika pan wiceburmistrz Kazimierz Figzał odbył spotkanie robocze z przedstawicielami Fundacji "Polskie Gniazdo" dotyczące rozszerzenia działalności kulturalnej Fundacji "Polskie Gniazdo" na terenie Niemczy. Po sukcesie koncertu w niedzielę 16.10.2016r. fundacja planuje kolejne koncerty w kościele parafialnym w Niemczy oraz działania kulturalno-patriotyczne na terenie naszej gminy.

 
V Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2016 - 26.11.2016 w Krzyżowej

Więcej…Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych wspólnie z Dolnośląską Siecią Doradztwa Pozarządowego oraz Fundacją Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”/Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR3 zapraszają dolnośląskie organizacje pozarządowe, podmioty ekonomii społecznej oraz przedstawicieli instytucji publicznych do udziału w:

Więcej…
 
Zaproszenie na „CZADOWE SPOTKANIE”

Więcej…Ochotnicza Straż Pożarna w Niemczy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Niemcza w dniu 17.11.2016 roku o godzinie 17:00 na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w okresie grzewczym „NIE DLA CZADU”. Spotkanie odbędzie się w świetlicy OSP Niemcza przy ulicy Ogrodowej 1, w trakcie spotkania rozlosowane wśród uczestników zostaną czujniki TLENKU WĘGLA ufundowane przez stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” z Dzierżoniowa.

Więcej…
 
POŻYTEK PUBLICZNTY: szkolenia z nowych wzorów dokumentów

Więcej…Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskego Województwa Dolnośląskiego zaprasza do udziału w szkoleniach z nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań obowiązujących przy procedurach dotacyjnych w ramach zlecania zadań pozytku publicznego. W załączeniu informacje nt. trzech tur szkoleń: w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

Więcej…
 
DZIEŃ SENIORA

Więcej…W dniu wczorajszym tj. 19.10.2016 seniorzy z naszej gminy świętowali Dzień Seniora podczas uroczystego spotkania zorganizowanego przez Koło Terenowe nr 2 w Niemczy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Rolę gospodyni wieczoru z wdziękiem pełniła niezastąpiona Pani Emilia Procków. Honorowymi gośćmi spotkania

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 374

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?