Wielka obrona Niemczy 2017

Sesja wyjazdowa Rady Gminy Dzierżoniów w Niemczy

Więcej…Gmina Niemcza przygotowuje się do obchodów Milenium Obrony Grodu Niemcza 1017– 2017. Obrona Niemczy z 1017 roku była największą i zwycięską bitwą państwa polskiego, jaka miała miejsce na ziemiach powiatu dzierżoniowskiego. W uznaniu ważności tego wydarzenia, Rada Powiatu Dzierżoniowskiego, podczas wyjazdowej sesji, która odbyła się w Niemczy 31 maja 2016 r., podjęła stanowisko o nadaniu miastu Niemcza w roku 2017 tytułu „Honorowej Stolicy Powiatu Dzierżoniowskiego”.

Więcej…
 
Rozdanie nagród w konkursie literackim i kulinarnym

Więcej…W środę 28 września b.r. w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Milenijnych - Obrony Niemczy 1017-2017.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata

Więcej…23 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie - Zdroju wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci wykonały plakaty promujące dbanie o naszą planetę. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli posprzątali boisko szkolne i tereny wokół szkoły.Zebrane śmieci starali się odpowiednio posegregować.

Więcej…
 
Otwarcie Aktywnego Parku w Gilowie

Więcej…W ostatnią sobotę, tj. 24 września, nastąpiło oficjalne otwarcie Aktywnego Parku w Gilowie poprzedzone mszą świętą, którą odprawił ks. Grzegorz Jakuszewski. Po poświęceniu miejsca liczni obecni mieszkańcy mogli z przyjemnością korzystać już z zrewitalizowanego miejsca. Twórcami tego projektu jest Stowarzyszenie Legendarna Wieś Gilów, która otrzymała grant z programu Lechstarter.

Więcej…
 
Pierwsza lekcja pływania

Więcej…W dniu 21 września klasy III b i II b Szkoły Podstawowej z Niemczy były w Aquaparku w Strzelinie, gdzie pod okiem instruktorów uczyły się pływać .Chociaż była to pierwsza lekcja, wszyscy poradzili sobie świetnie. Po skończonych zajęciach uczniowie z przyjemnością skorzystali z innych atrakcji basenu.

Więcej…
 
Piknik w Gilowie na nowym placu zabaw

Więcej…Nowy rok szkolny przyniósł uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie wiele niespodzianek. Czekała na nich wyremontowana szkoła i piękny nowy plac zabaw. Na jego oficjalne, szkolne otwarcie, zorganizowano piknik z pieczeniem kiełbasek. Słodki poczęstunek i napoje ufundowały trzy mamy, którym bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
Uczniowie NSP Gilów na meczu Śląska Wrocław

Więcej…Po raz kolejny uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie wraz z rodzicami wzięli udział w akcji „Dzieci na stadion”. W piątkowy wieczór na stadionie we Wrocławiu kibicowali piłkarzom Śląska Wrocław, którzy grali z Jagiellonią Białystok. Mimo przegranego meczu 0:4 wszyscy wspaniale się bawili.

Więcej…
 
Jubileusz 150 lat organów kościoła parafialnego w Niemczy

Więcej…W niedzielę 18 września 2016 o godz. 16.00 odbył się jubileusz 150 lat organów kościoła parafialnego w Niemczy. Wydarzenie to realizowane było w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku obchodzone są pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Więcej…
 
70 rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczy

Więcej…Obchody 70 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczy rozpoczęły się przejściem pocztów sztandarowych do kościoła parafialnego, gdzie ksiądz Tadeusz Pita odprawił mszę świętą za strażaków ochotników. Po mszy świętej na placu przed niemczańską remizą odbył się okolicznościowy apel. Życzenia strażakom ochotnikom złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej brygadier Dariusz Kopa.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 371

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?