Wielka obrona Niemczy 2017

Bezpłatne warsztaty i poradnictwo dla organizacji pozarządowych
Więcej…Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych rozpoczęło realizację drugiej edycji projektu wspierającego dolnośląskie organizacje pozarządowe pt. "Skuteczne Efektywne Aktywne NGO - krok naprzód".
Więcej…
 
"Kraina Lodu" na Dzień Mamy i Taty

Więcej…25 maja w Niemczańskim Ośrodku Kultury najmłodsi mieszkańcy z Przedszkola Publicznego w Niemczy uroczyście uczcili Dzień Mamy i Taty. Na akademii pod nazwą "Cudownych rodziców mam" dzieciaki zaprezentowały występ teatralny "Kraina Lodu", luźno oparty na bajce animowanej Disneya.

Więcej…
 
Milenijne gadżety w Niemczy

Więcej…Już od tego tygodnia zarówno mieszkańcy naszej gminy jak i turyści mogą nabyć nowoczesne gadżety Tysiąclecia Obrony Niemczy. Koszulki, magnesy i kubki wykonane zostały zgodnie z pomysłem Karoliny Polańskiej, właścicielki sklepu Rynek 39 w Niemczy. Mamy nadzieję, że barwne gadżety będą cieszyły się zainteresowaniem. Być może zaangażowana społecznie w liczne działania na rzecz Niemczy Karolina Polańska zaskoczy nas kolejnymi równie ciekawymi propozycjami.

Więcej…
 
Byliśmy w Letohradzie

Więcej…W ramach Międzynarodowych Warsztatów Plastycznych dla Młodzieży „Niemcza – Letohrad: Wspólnie o Historii” uczniowie Zespołu Szkół w Niemczy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju od 12 do 14 maja 2017 roku byli w Letohradzie. Najważniejszym celem wyjazdu do miasta partnerskiego Niemczy było uczestnictwo w warsztatach plastycznych,

Więcej…
 
Konkurs "Baśnie i legendy o Niemczy"

Więcej…W ramach obchodów Milenium Wielkiej Obrony Niemczy 1017-2017 Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy zorganizowała konkurs literacki "Baśnie i legendy o Niemczy". Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z klas IV-VI ze szkół podstawowych oraz do klas I-III gimnazjum.

Więcej…
 
Lekcja historii w Krakowie

Więcej…W dniu 16 maja 2017r. dzieci z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Wspólne zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego i Starego Miasta było najprawdziwszą podróżą w czasie, pełną niezwykłych opowieści zaczerpniętych z historii Polski i Krakowa oraz najpiękniejszych krakowskich legend.

Więcej…
 
Seniorzy, grill i wspomnienia...

Więcej…Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 2 w Niemczy 16 maja 2017 roku w ogrodzie jednego z członków Koła zorganizował kolejne spotkanie, na które przybyli również zaproszeni goście: radny Miłosz Wrzesiński, a także burmistrzowie Grzegorz Kosowski i Kazimierz Figzał. Atrakcją majowego przedpołudnia były nieużywane już dziś narzędzia oraz maszyny rolnicze z I połowy XX w.

Więcej…
 
"Z jajkiem i zającem" dla niemczańskich seniorów

Więcej…19 kwietnia w Restauracji "Pod Łabędziem" uczniowie z klasy II a oraz III a z Zespołu Szkół w Niemczy, w ramach organizowanego przez Zarząd Koła Terenowego nr 2 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Niemczy spotkania wielkanocnego, zaprezentowali spektakl pt. "Z jajkiem i zającem". Uczennice zatańczyły także od dawna trenowane układy choreograficzne, a na koniec rozdały przybyłym seniorom własnoręcznie wykonane upominki i ozdoby wielkanocne.

Więcej…
 
Powiatowy Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Więcej…

W dniu 12 maja2017 roku w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej odbył się Powiatowy Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów klas III. Zmagania reprezentantów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w  Przerzeczynie-Zdroju: Mileny Mielnik, Julii Zalewskiej, Aleksandry Zapotocznej zakończyły się sukcesem, zajęli III miejsce.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 392

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?