Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pączkowy zawrót głowy w świetlicy środowiskowej w Przerzeczynie - Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pączkowy zawrót głowy w świetlicy środowiskowej w Przerzeczynie – Zdroju

Zgodnie z tradycją ostatni czwartek przed wielkim postem czyli na 52 dni przed Wielkanocą, świętujemy Tłusty Czwartek kiedy to można objadać się do woli. W Polsce najpopularniejsze na Tłusty Czwartek  są pączki i faworki zwane też  chrustami.

Z tej okazji w świetlicy środowiskowej w Przerzeczynie – Zdroju prowadzonej przez OPS Niemcza odbyła się pączkowa uczta, na którą zaprosiła dzieci, wychowawczyni świetlicy Wioletta Stańczyk. „Pączkowy zawrót głowy” bo tak nazwana została  uroczystość, miała za zadanie przekazać najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy, polską tradycję, którą celebrują wszystkie pokolenia od XVII wieku.

Jak widać na zdjęciach naszym najmłodszym tradycja przypadła do gustu i z pewnością staną się jej kontynuatorami w przyszłości.

Poniżej zdjęcia z wydarzenia: