Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Partnerska wizyta w ramach polsko – czeskiego projektu Nimptsch nas łączy – Nimptsch nas spojuje. Ciąg dalszy owocnej współpracy Niemczy i Letohradu. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Jak zawsze w dobrej atmosferze i przyjacielskich relacjach odbyło się spotkanie Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego ze Starostą Letohradu – miasta partnerskiego w Czechach – Petrem Fialą.

Wizyta związana była z kontynuacją pracy przy projekcie Nimptsch nas łączy, w ramach którego udało się już zrealizować liczne inwestycje jak Baszta Miejska w Niemczy czy tarasy zamkowe, oranżeria w Letohtadzie.

Projekt dotyczy też trasy turystycznej, która łączy Niemczę z Letohradem. W obecnych działaniach oba miasta koncentrują się na promocji trasy, z czym związane będą liczne działania promocyjne   jeszcze w bieżącym roku. Podczas wtorkowej wizyty nasi goście z Letohradu zainstalowali na potrzeby turystów, w dostępnym miejscu – kod QR – na Baszcie Miejskiej w Niemczy.

Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski zaprezentował Staroście Petrowi Fiali niemczańską  Basztę wraz z najnowszą wystawą prezentującą dzieje renowacji obiektu oraz nowego zagospodarowania placu przed Basztą.

W ramach projektu powstaje strona internetowa promująca wspólne działania.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć ze spotkania oraz link do strony projektu Nimptsch nas spojuje.

www.nimptschnasspojuje.cz