Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pasowanie na czytelników NSP w Przerzeczynie Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pasowanie na czytelników NSP w Przerzeczynie Zdroju

5 marca 2018 roku uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

100 7545

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IV. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało drobny prezent. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania. Spotkanie przygotowała Pani Bibliotekarka Elżbieta Świątek. W przedstawieniu udział wzięli: Milena Mielnik, Faustyna Szczepańska i Kacper Czarnecki, którym serdecznie dziękujemy.

mt_gallery: