Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pełen atrakcji IX Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pełen atrakcji IX Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczy

W niedzielę odbył się w Niemczy IX Jarmark Bożonarodzeniowy. Po rocznej przerwie, w roku 2020 okazało się, że są chętne do współpracy stowarzyszenia, wystawcy a co najważniejsze mieszkańcy oraz wyjątkowo zaangażowane władze naszego miasta.

Właśnie staraniem naszych władz szczególnie Burmistrza Jarosława Węgłowskiego oraz Skarbnik Gminy Marty Żłobickiej – Wnuk niemczański jarmark obfitował w wyjątkowe niespodzianki. Już od wczesnych godzin rannych na Rynku odbywały się zabawy mikołajkowe dla dzieci prowadzone przez grupę artystyczną Kamayu Art  ze Świebodzic,

W organizację zabaw w klimacie świątecznym zaangażowali się pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Niemcza. Już po raz drugi zaskoczyli nas swoim uczestnictwem w pięknych strojach świątecznych. Była oczywiście królowa śniegu, śnieżynki i liczne elfy. Były wspólne tańce, śpiewy oraz obowiązkowa wizyta świętego Mikołaja. Dla nikogo nie zabrakło słodkich upominków.

Po raz pierwszy była też możliwość odbycia podróży saniami Mikołaja w wirtualnej przestrzeni 3D przenoszącej w  niezwykle realistyczną rzeczywistość śnieżnego przejazdu z górskimi widokami. Ta super nowoczesna atrakcja zafundowana przez Burmistrza z pewnością pozostanie w pamięci wielu uczestników.

Serdecznie dziękujemy wystawcom, którzy przygotowali świąteczne dania, wypieki oraz tradycyjnie dekoracje. Wśród wystawców byli nasi niezawodni działacze jak:

Sołectwo i Koło Gospodyń Wiejskich z Kietlina,

Maciej Turek i Jego miody,

Bartek Babicz z Gilowa z ofertą sosów paprykowych,

Stoisko Alicji z Bielawy z wypiekami i rękodziełem,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Przerzeczyna – Zdroju z dekoracjami i wyśmienitym przetworami,

Przedszkole Publiczne z Niemczy z ciastami i świeżo wypieczonym chlebem,

tradycyjnie już  dla wszystkich uczestników przygotowany był Grzaniec ufundowany przez  Burmistrza Jarosława Węgłowskiego, a w tym roku serwowany przez wyjątkowego Elfa.

Około południa dotarli także Radni Rady Miejskiej w Niemczy serwujący tradycyjny barszczyk.

Otwierając Jarmark Burmistrz Jarosław Węgłowski zaprezentował mieszkańcom niespodziankę, gwiazdkowy  prezent dla naszej Gminy czyli nowo zakupiony  nowoczesny ciągnik ZETOR Proxima CL110. Ciągnik prezentowany był przez cały dzień. Podczas jarmarku odbyła się ceremonia przekazania kluczy do ciągnika prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Niemczy Elżbiecie Szymańskiej, a możliwości nowego pojazdu zaprezentował wszechstronny pracownik PK Ryszard Bolczyk.

Warto to przypomnieć, że  w ubiegłym roku dokładnie 15 sierpnia 2020 r. powitaliśmy w Niemczy nowy autobus, w tym roku mamy kolejny zakup, w postaci ciągnika. Jeśli Burmistrz Jarosław Węglowski zacznie nas przyzwyczajać do takich niespodzianek, to należy już przygotowywać się na prezent w przyszłym roku.

Z inicjatywy Niemczańskiego Ośrodka Kultury na scenie jarmarkowej wiązankę pięknych kolęd i pastorałek wykonał zespół Grodzianie

Bardzo dziękujemy wszystkim Wystawcom, Burmistrzowi Jarosławowi Węglowskiemu za sfinansowanie i przygotowanie tak wielu niespodzianek, Pani Skarbnik Marcie Żłobickiej -Wnuk za wspaniałą oprawę świąteczną Jarmarku, Urzędnikom Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy za piękne zaangażowanie w przeprowadzenie imprezy,  Strażakom OSP oraz Pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego w Niemczy za pomoc organizacyjną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Jarmarku Bożonarodzeniowego w Niemczy: