Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pierwsza wigilia 2022 w Niemczy.  Kolędy, pastorałki oraz wigilijne dania w niemczańskim Przedszkolu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Świąteczny barszcz, smażona ryba, domowe wypieki i soczyste mandarynki szybko znikały z talerzy podczas wigilii przygotowanej dla wszystkich przedszkolaków oraz pracowników placówki i zaproszonych gości. Pierwsza niemczańska wigilia 2022, odbyła się 21 grudnia w Przedszkolu Zaczarowany Gród w Niemczy.

Wszyscy uczestnicy po pysznych daniach zaproszeni zostali do wspólnego kolędowania.

Przedszkolaki, Pani Dyrektor, nauczycielki,  pracownicy przedszkola i goście  odśpiewali chyba wszystkie znane kolędy i pastorałki.

W przedszkolnej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza – Jarosław Węgłowski i Proboszcz Parafii w Niemczy ksiądz Tadeusz Pita.

Wszystkim dopisywały humory, a magię zbliżających się świąt było czuć w całym przedszkolu – od kuchni aż po strych.

Ideę Świąt Bego Narodzenia, przy wigilijnym stole, wcieliła w życie cała społeczność niemczańskiego Przedszkola a w słowach najlepiej wyraziła to dyrektor placówki Anna Fuszara:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,

jest Boże Narodzenie…

poniżej zdjęcia oraz szersze informacje na portalu FB Niemcza