Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pierwsze miejsce dla Szkoły Podstawowej w Niemczy i w nagrodę wakacyjna wycieczka do Minieurolandu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W konkursie prezentacji estradowych z okazji Dnia Dziecka w dniu 4 czerwca 2022 r., pierwsze miejsce decyzją jury konkursu, zajęła Szkoła Podstawowa w Niemczy. Nagrodą, o którą walczyły wszystkie placówki edukacyjne Gminy Niemcza, była wycieczka do Minieurolandu w  Kłodzku. Bilet wstępu dla 45 osób, z prywatnych środków zafundował zwycięzcom Jarosław Węgłowski Burmistrz Niemczy.

Minieuroland działa od 2015 roku. Jest to pomysł i własność osoby prywatnej. Na ponad hektarowym terenie znajduje się park miniatur słynnych budowli z terenu Dolnego Śląska, Europy i Ameryki Północnej. W ciągu jednej wycieczki można obejrzeć m.in. Krzywą Wieżę w Pizie, Pałac Zwinger w Dreźnie a już po chwili Wieżę Eiffla w Paryżu, Statuę Wolności w Nowym Jorku, czy Uniwersytet Wrocławski. Już niebawem oprócz obecnych 62 budowli pojawią się nowe. Dodatkowym atutem parku miniatur są bajeczne ogrody, dekoracje kwietne, plac zabaw, miejsca wypoczynku i oczywiście bogata oferta gastronomiczna.

Wycieczka oprócz wielkiej atrakcji okazała się także świetną formą edukacji. Dzięki nauczycielom dzieciaki zapamiętały nazwy i miejsca, w których są położone budowle już nie jako miniatury.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Jarosławowi Węgłowskiemu za pomysł konkursu z nagrodami i za jego wzorową realizację.

Organizacją wyjazdu dla dwóch grup dzieciaków, w dniu 28 czerwca 2022r.,  zajęła się dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Niemczy oraz Niemczański Ośrodek Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu: