Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pierwsze Mikołajki w Niemczy czyli świąteczny Magic Show już za nami. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pierwsze Mikołajki w Niemczy czyli świąteczny Magic Show już za nami.

W prezencie dla dzieciaków z całej Gminy Niemcza,  pierwszy w tym roku prezent mikołajkowy

zafundował Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

W ostatni dzień listopada w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury,

odbył się magicznym showw wykonaniu jednego z najlepszych iluzjonistów w Polsce,

finalisty programu Mam Talent! – Bartosza Lewandowskiego.

Około 10:30 ze sceny przybyłą na pierwsze z dwóch przedstawień, liczącą ponad 220. dzieci publiczność, przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski. Chwilę później zgasły światła, a na scenie zaczęła dziać się magia. Pojawiały się i znikały gołębie, złote rybki,
a nawet królik. Coś paliło się żywym ogniem, by za chwilę zamienić się w asystentkę magika i… Mikołaja! Tak, nasz iluzjonista ku uciesze najmłodszej publiczności wyczarował najprawdziwszego Świętego Mikołaja.

Występ był interaktywny. Można było wziąć w nim udział, bo czarodziej co kilka chwil zapraszał na scenę kogoś z publiczności. Pomocnicy brali udział między innymi w sztuczce z malowaniem choinki, lewitującym stolikiem, wiązaniem asystentki magika oraz w tańcu potocznie zwanym „kaczuchy”, ale takim, gdzie na koniec trzeba wykazać się odwagą i… przechylić nad głową kubek z wodą (która w magiczny sposób znika). Radość, śmiechy, okrzyki, wiwaty i brawa – tego wszystkiego w tym dniu w Niemczańskim Ośrodku Kultury nie brakowało.

Dwa zaprezentowane przedstawienia (drugie rozpoczęło się około 12:30) obejrzało łącznie ponad 400 osób – uczniów z wszystkich placówek edukacyjnych z terenu Gminy Niemcza, ich rodziców ale również mieszkańców gminy, którzy zjawili się w NOKu aby uczestniczyć w tym wspaniałym, magicznym, mikołajkowym show.

Widowisko obejrzały dzieciaki z Przedszkola Publicznego w Niemczy, Szkoły Podstawowej w Niemczy, Niepublicznych Szkół Podstawowych w Przerzeczynie – Zdroju i Gilowie oraz dzieci przybyłe wraz z opiekunami z całej Gminy Niemcza.

Po zakończeniu przedstawienia organizatorzy zostali zapewnieni, że iluzjonista powróci
do Niemczy z kolejnym wspaniałym programem, ale to co pokaże jeszcze pozostaje tajemnicą.

poniżej zdjęcia: