Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pierwszy Happening Ekologiczny w Niemczy czyli  DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pierwszy Happening Ekologiczny w Niemczy czyli  DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

Po raz pierwszy w Niemczy z inicjatywy naszego Burmistrza Jarosława Węgłowskiego urzędnicy Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska,  Gospodarki Nieruchomościami i Działalności Gospodarczej UMiG Niemcza przygotowali happening ekologiczny.

W związku z ustanowieniem 23 stycznia Dniem bez Opakowań Foliowych, urzędnicy Referatu Rolnictwa zgodnie z hasłem zamień plastikowe nakrętki na ekologiczne torebki przygotowali do rozdania bawełniane, ekologiczne torby z hasłem „Niemcza jest EKO”.

Aby otrzymać nieodpłatnie torbę należało przynieść plastikowe nakrętki i wymienić je na torbę ekologiczną.

Dodatkowo przygotowane zostały worki do segregacji śmieci.

Jednocześnie, w związku z trwającym okresem zimowym, przygotowana  została sucha i moka karma celem dokarmiania bezdomnych kotów.

Jak się okazało, pomimo sporych w tych dniach opadów śniegu, zgłosiło się wielu chętnych mieszkańców. Zebrane nakrętki trafiły do serduszka znajdującego się na środku niemczańskiego Rynku. Całe przedsięwzięcie trwające od godz.12 do 14 udało się z powodzeniem.

Można więc zaliczyć pierwszy happening ekologiczny do przedsięwzięć udanych w zakresie edukacji ekologicznej.

Już dzisiaj zapowiadamy kolejne podobne działanie naszych specjalistów od ekologii z niemczańskiego magistratu zaplanowane na pierwszy dzień wiosny.

Informujemy, że mokra karma do dokarmiania bezdomnych kotów,

będzie dostępna dla osób zainteresowanych w Baszcie Miejskiej w Niemczy,

w godzinach południowych już w najbliższym tygodniu Zapraszamy!

poniżj zdjęcia z akcji 23 stycznia 2023 r.: