Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pierwszy sprawdzian zabytkowej fontanny w Niemczy po renowacji - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pierwszy sprawdzian zabytkowej fontanny w Niemczy po renowacji

W minionym tygodniu odbył się pierwszy sprawdzian, znajdującej się przed Ratuszem fontanny po renowacji.

Fontanna licząca już 46 lat, od dawna domagała się pilnych prac renowacyjnych. Od długiego czasu nie spełniała już swojej funkcji stanowiąc jedynie element ozdobny.

Staraniem Burmistrza Jarosława Węgłowskiego wraz z remontem nawierzchni ulic Piastowskiej, Królowej Jadwigi i Rynku  przeprowadzona została renowacja placu przed Ratuszem oraz stojącej na placu fontanny.

Fontanna upamiętniająca zwycięskich wojów Niemczy, w wyniku renowacji zyskała nową bezpieczną nieckę, nowe kanały odprowadzające wodę, wymienione zostały wszystkie odpływy, zainstalowano regulację ciśnienia wody. Na potrzeby działania fontanny,  nowy, automatyczny system regulacyjny, zamontowano w piwnicach Ratusza. Wprowadzone zostały także zgodnie z pomysłem burmistrza nowe elementy upiększające.

Podczas sprawdzianu w dniu 29 listopada br. Fontanna działała prawidłowo, tryskając wodą,  o czy mogli się przekonać osobiście Burmistrz, wykonawcy prac oraz zainteresowani  mieszkańcy.

Obecnie wykonywane są ostatnie prace. Fontanna w swojej całej okazałości będzie działała w okresie letnim. Jeżeli pogoda na to pozwoli to jest szansa, że pierwsza prezentacja fontanny nastąpi w dniu 6 grudnia bieżącego roku.