Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Piłkarska młodzież opanowała Gilów. Następcy Lewandowskiego będą z Gilowa!!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Piłkarska młodzież opanowała Gilów. Następcy Lewandowskiego będą z Gilowa!!!

W piątkowe popołudnie 24 czerwca, aż do późnych godzin nocnych najmłodsi adepci piłkarstwa rozegrali V Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci od 8 do 12 lat. Na tradycyjny Turniej zjechało 14 drużyn z Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, Łagiewnik, Strzelina, Niemczy.

Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 160 piłkarzy. Jeśli do tego dodać rodziców, trenerów, gości zaproszonych i miejscowych kibiców to na boiskach (naturalnym i sztucznym) oraz trybunach przewinęło się ponad 300 osób.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i każdy z nich brał udział w losowaniu nagród – a były to bardzo atrakcyjne nagrody takie jak: koszulki, spodenki, getry, piłki i albumy piłkarskie z sylwetkami najlepszych piłkarzy świata. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich obecnych (piłkarze, rodzice, trenerzy, zaproszeni goście i miejscowi kibice) poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek, mnóstwo owoców, napoje i ciasta, które przygotowały miejscowe panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz ze stowarzyszenia Legendarna Wieś Gilów. W trakcie trwania turnieju drużyny zapraszane były na sztuczne boisko, gdzie odbywały się losowania nagród.

Pamiątkowe medale dla uczestników węczali:  Poseł RP Marcin Gwóźdź, Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski oraz Prezes miejscowego LKS = organizator Turnieju – Stanisław Sienkiewicz.

W trakcie turnieju byli także obecni m.in.: Starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, Prezes miejscowego OHZ Jarosław Bereźnicki oraz |Prezes UKS Lechia Dzierżoniów Sylwia Ganowicz – Kotus.

Turniej zakończył się kilka minut przed północą, meczem dzieci z UKS Lechia Dzierżoniów przeciwko swoim rodzicom. Prawie wszystkie zawody od godz. 17.00 prowadził (sędziował) miejscowy działacz i piłkarz Rafał Sienkiewicz.

Całe przedsięwzięcie możliwe było do zrealizowania dzięki wsparciu finansowemu z Powiatu Dzierżoniowskiego, Gminy Niemcza oraz nagrodom z firmy JAKO ze Świdnicy i z UKS Lechii Dzierżoniów.