Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Plany rewitalizacji miasta  czyli spotkanie Burmistrza z Towarzystwem Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W miniony poniedziałek (31 stycznia) dzięki wspólnej inicjatywie Burmistrza Jarosława Węgłowskiego oraz Prezesa Towarzystwa  Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej Renaty Kukuły odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące planów rewitalizacji miasta.

Członkowie Towarzystwa oraz jego sympatycy zostali zapoznani z planami Burmistrza Jarosława Węgłowskiego dotyczącymi projektu „Rewitalizacja fontanny w Niemczy”. Burmistrz w swoich szeroko zakrojonych planach rewitalizacji naszego miasta, których przykładem może być m.in. Baszta Miejska, zaplanował także przywrócenie do życia – czyli rewitalizację  fontanny,  stojącej przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy. Fontanna wybudowana w roku 1975  na chwilę obecną nie prezentuje się już najlepiej. Część główna fontanny  z cokołem i rzeźbami wojów piastowskich jest w dobrym stanie, jednak część niecki na wodę poprzez nieszczelności nie pozwala na spełnianie funkcji i w większym stopniu już szpeci niż ozdabia, plac przed ratuszem.

Burmistrz wyjaśnił, że w związku z możliwością pozyskania zewnętrznych funduszy chciałby m.in.:   oświetlić fontannę, wykonać nową podstawę kamienną i umożliwić korzystanie z niej w okresach gorących dni. Burmistrz poprosił także uczestniczących w spotkaniu,  o wyrażenie własnych propozycji.

Podczas ponad dwugodzinnego spotkania Burmistrz odpowiadając na pytania obecnych przedstawił także plany rewitalizacji Parku Zamkowego, działania inwestycyjne przy Baszcie Miejskiej oraz ogrom zaplanowanych  działań w Gminie na bieżący rok.

Obecni niezależnie od poglądów politycznych przyznali wspólnie, że najważniejsze jest dla wszystkich dobro Niemczy i całej Gminy Niemcza. Wszystkie pozytywne i korzystne dla mieszkańców plany Burmistrza Jarosława Węgłowskiego  będą wspierane przez Towarzystwo.

Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej od początku swej działalności, aktywnie angażowało się w prace na rzecz miasta. A jest to bardzo bogata historia działań, bowiem w roku 2023 Towarzystwo będzie obchodziło 30 – lecie swojej działalności.

Uzgodniono także  przystąpienie do ustaleń, dotyczących udziału i zaangażowania Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej, w realizację projektów dotyczących „Rewitalizacji Fontanny w Niemczy” oraz „Parku Zamkowego im. Marii i Lecha Kaczyńskich”.

Spotkanie przebiegło w bardzo dobrej i twórczej  atmosferze, czego zasługą byli nie tylko jego uczestnicy ale też, jak wszyscy zauważyli, piękne, robiące wrażenie, wnętrza odrestaurowanej Baszty Miejskiej.

Być może, to pierwsze spotkanie w nowo wyremontowanej Baszcie Miejskiej, zainicjuje serię spotkań ze środowiskami, które podobnie jak Towarzystwo uznają, że we wszystkich działaniach

ŁĄCZY NAS NIEMCZA.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Jarosławowi Węgłowskiemu oraz Członkom i Sympatykom

Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej za liczny udział w spotkaniu.

Poniżej zdjęcia: