Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pokaz mody patriotycznej z okazji obchodów świąt majowych w niemczańskim przedszkolu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Z okazji obchodów świąt majowych, w naszym przedszkolu zorganizowany został pokaz mody patriotycznej.

Dzieci zaprezentowały się w strojach ludowych oraz kreacjach w barwach narodowych. Przedszkolaki odśpiewały hymn Polski, a każda z grup zaprezentowała dodatkowo przygotowaną piosenkę o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło utworów tj. „Przybyli ułani pod okienko”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, czy „Grozik”.

Zgodnie z koncepcją pracy Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy, w placówce na bieżąco realizowane są treści o charakterze patriotycznym. Od dwóch lat nasze przedszkole bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, którego celami są; kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich oraz tożsamości narodowej u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski. Dzieci poznają zwyczaje i historię naszego kraju, jego legendy, najważniejsze miasta i zabytki oraz sylwety znanych Polaków. Uczą się także pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym oraz tradycyjnych zabaw ludowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.