Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze!

Chorowałeś na koronawirusa i wyzdrowiałeś? Twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19. Oddaj je w najbliższym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uratuj zdrowie i życie drugiemu człowiekowi!

Jeśli więc należysz do grupy ozdrowieńców, podziel się tym bezcennym lekiem z chorymi na COVID-19. Osocze krwi pobierane jest wyłącznie w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Najbliższe tego typu Centrum znajduje się w Wałbrzychu przy ul. Chrobrego 31 (tel. 74 664 63 19).

Kampania skierowana jest do osób, które chcą oddać osocze, ale nie mogą skutecznie zarejestrować się jako dawcy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Wystarczy skontaktować się z Wydziałem Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie (e-mail: dzierzoniow@czkw.wroc.pl, tel. 74 832 52 27) i zgłosić chęć oddania osocza.

SPRAWDŹ CZY MOŻESZ ODDAĆ OSOCZE