Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Policja zatrzymała mężczyzn, którzy dokonali podpalenia drzwi wejściowych do mieszkania w Niemczy przy ul. Chrobrego! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

1 stycznia 2019r. około godziny 4:00, w Niemczy przy ul. Chrobrego doszło do podpalenia drzwi wejściowych do lokalu mieszkalnego. Sprawcy zostali zatrzymani i decyzją Sądu trafili na trzy miesiące do aresztu.

We wczesnych godzinach rannych Nowego Roku dwóch mężczyzn dokonało podpalenia drzwi wejściowych do lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym. Działanie sprawców zostało nagrane, a ich wizerunek opublikowany. Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi 18 latkowie, mieszkańcy naszego powiatu. Policjanci w dniu 11 stycznia doprowadzili podpalaczy do prokuratury, która skierowała wniosek do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się i podpalacze na trzy miesiące trafili za kraty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Marcin Ząbek