URZĄD MIASTA I GMINYNIEMCZA

 

Home / Aktualności / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Niemczański Ośrodek Kultury

Policjanci w Klubie „Senior+” w Niemczy

 

W obecnym tygodniu w Klubie „Senior+” w Niemczy odbyło się spotkanie osób starszych z miejscowymi policjantami, którego celem było przeprowadzenie działalności profilaktycznej związanej z wojewódzkimi programami „Wzorowy Senior”.

 

Bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego powiatu jest priorytetem dla lokalnych policjantów. W związku z powyższym funkcjonariusze prowadzą szereg akcji i działań profilaktycznych skierowanych do różnych odbiorców. Wśród nich jest wojewódzki program „WZOROWY SENIOR”, którego celem jest ograniczenie przestępstw na szkodę osób starszych, samotnych i schorowanych. W trakcie spotkania w Klubie „Senior+” w Niemczy zaprezentowano metody działania sprawców, a także zachęcono do zainstalowania
w telefonie Aplikacji BLISKO, dzięki której możliwe jest otrzymywanie powiadomień po każdym zaistniałym oszustwie, bądź próbie oszustwa na seniorach. Ludzie starsi wyczulani byli, na zagrożenia jakie niesie ze sobą używanie internetu. Mundurowi wskazywali również jak istotne są w życiu relacje rodzinne, zrozumienie i wzajemna pomoc.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze