Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pomóżmy pogorzelcom z Wilkowa Wielkiego - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pomóżmy pogorzelcom z Wilkowa Wielkiego

Potrzeba pilnej pomocy pogorzelcom z terenu Gminy Niemcza! W piątek 9 lutego w godzinach popołudniowych w Wilkowie Wielkim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Mieszkańcy naszej Gminy w ciągu kilkudziesięciu minut całkowicie stracili dobytek swojego życia oraz dach nad głową. Na miejsce akcji przybyło kilka zastepów strazy pożarnej, którzy walczyli z płomieniami na poddaszu. W wyniku akcji ratunkowej całkowicie zalane zostało pomieszczenie na parterze i nie nadaje się ono do zamieszkania. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na pogorzelisku obecny był Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski, który pomagał znaleźć tymczasowe lokum mieszkańcom zniszczonego budynku.

20180212 123335

Na miejscu działania prowadziły jednostki: OSP Niemcza, OSP Sienice, OSP Łagiewniki i 3 zastępy PSP Dzierżoniów. Byli również obecni strażacy z Ząbkowic Śląskich. Aktualnie zbierane są środki finansowe na odbudowę domu i powrót do normalnego życia po katastrofie. Informujemy, że możliwe jest wpłacanie dobrowolnych kwot na podanej stronie: https://zrzutka.pl/xjzgep Osoby, które chciałyby pomóc w innej formie mogą kontaktować się telefonicznie z poszkodowanymi, nr tel: 782 461 230. mt_gallery: