Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Powiatowy Dzień Kombatanta z niemczańskim akcentem - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Powiatowy Dzień Kombatanta z niemczańskim akcentem

W środę 18 kwietnia w naszym powiecie obchodzono Powiatowy Dzień Kombatanta. Uroczystość była okazją do przypomnienia ważnych chwil polskiej historii, a przede wszystkim do przekazania wyrazów wdzięczności i szacunku tym, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Lokalne święto kombatantów jest organizowane dla przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających w powiecie dzierżoniowskim. Wśród kombatantów nie brakło również niemczańskiego akcentu, jakim była obecność pana Czesława Markowicza.

30741035 2127476447535501 182795921241669632 o

Podczas uroczystości kombatanci oraz osoby, które wspierają organizacje kombatanckie, zostali uhonorowani Medalem Starosty Dzierżoniowskiego. Wyróżnienie to jest wyrazem wdzięczności za pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz zaangażowanie na rzecz społeczności kombatanckiej.