Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza POWITAJMY W NIEMCZY I MARSZ CHROBREGO - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

POWITAJMY W NIEMCZY I MARSZ CHROBREGO

Serdecznie zapraszamy mieszkańców w niedzielę 29 sierpnia 2021r na niemczański Rynek. Na placu flagowym przed ratuszem powitamy I Marsz Chrobrego.

Po raz pierwszy uczestnicy marszu przemaszerują piechotą z Wrocławia do Niemczy. Inicjatywa ma na celu upamiętnienie 1004 rocznicy Obrony Niemczy. Piechurzy planują złożyć hołd pod pomnikiem Chrobrego we Wrocławiu ok. godz. 8 rano, po czym wyruszą z miejscowości Galowice pod Wrocławiem do Niemczy. Maszerować będą: 16. Dolnośląska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej , Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58.Pułku Piechoty im. Bolesława Chrobrego, Grupa Morze Góry Piechotą.

Piechurzy planują dotrzeć do Niemczy ok godz. 18.

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Grodu Niemczy oraz gości do uświetnienia tak cennej historycznej inicjatywy. Mamy nadzieję, że uda się pokazać piechurom z Wrocławia naszą niemczańską tradycję milenijną.

W programie powitania gości:

– Złożenie wiązanki pod pomnikiem Obrońców Grodu Niemczy z roku 1017

– Występ historyczny: Powitanie „Chlebem i Solą” Piechurów

– Piosenki niemczańskie w wykonaniu Grodzian

Koncert Zespołu SYNERGIA

Patronami wydarzenia są: Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski.