Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pracowity początek roku w  Przedszkolu Zaczarowany Gród w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pracowity początek roku w  Przedszkolu Zaczarowany Gród w Niemczy

Przedszkole to miejsce, w którym ciągle dzieje się coś ciekawego. Rok 2023 zaczął się dla przedszkolaków wyjątkowo pracowicie. Najpierw przygotowania związane z obchodami Dnia Babci i Dziadka zdominowały pracę całego przedszkola. Każda grupa organizowała swoją uroczystość w inny dzień, dlatego obchody i imprezy dla dziadków trwały prawie cały miesiąc.

Przedszkolaki nie zapomniały także o babciach i dziadkach z niemczańskiego Domu Pomocy Społecznej.  Grupa pięciolatków odwiedziła mieszkających tam seniorów i zaprezentowała swój program artystyczny. Dzieci nie tylko śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze, ale własnoręcznie przygotowały także piękne upominki dla babć i dziadków na pamiątkę tego wspólnego spotkania. Seniorzy nie tylko nagrodzili ich ogromnymi brawami i pysznymi słodkościami, ale wspólnie z przedszkolakami zaśpiewali kilka znanych hitów tj. „Małgośka” Maryli Rodowicz czy „Będziesz moją damą” Marka Grechuty.

W międzyczasie placówka przystąpiła do zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niecałe dwa dni dzieci zebrały 418, 53 zł.

Dwie grupy wzięły udział w noworocznym kolędowaniu w Niemczańskim Ośrodku Kultury, organizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy w Niemczy. Każda grupa zaprezentowała swój świąteczny repertuar piosenek, wierszyków i tańców.

W tym roku przedszkole stawia na nowe rozwiązania dydaktyczne i wdraża do swojego rocznego planu, zupełnie nowe święta i uroczystości- zwane dniami nietypowymi. Takie rozwiązania mają uatrakcyjnić zajęcia dzieciom oraz rozwijać ich zainteresowania. W styczniu odbyły

się: Dzień Pingwina oraz Międzynarodowy Dzień Klocków Lego.

Nowy rok stawia nowe wyzwania nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i opiekunów. Placówka od kilku tygodni, wdraża powoli system iprzedszkole. Program ma uprościć rodzicom dostęp do płatności oraz dokładnie naliczać czas pobytu dziecka w przedszkolu. Rodzice otrzymali indywidualne karty, które odbijają przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci do domu. Każdy rodzic musi poradzić sobie z logowaniem do systemu oraz wyrobić nawyk regularn

ego śledzenia zawartych tam informacji. Nauczyciele od września prowadzą dodatkowo dzienniki elektroniczne.

Przedszkole nie zwalnia tempa pracy- już planuje zupełnie nowe wydarzenia, uroczystości i zajęcia.

Zpraszamy do obejrzenia zdjęć pracowitych przedszkolaków.