Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza UMWD zaprasza na „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek” - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z organizacjami działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz Galerią Victoria w Wałbrzychu organizuje „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek”. Podczas prezentacji odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną”.

Prezentacja odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku od godziny 12:00 do godziny 16:00 w Galerii Victoria w Wałbrzychu, ul. 1 Maja 64.

Celem tego wydarzenia jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą przez m.in. zaprezentowanie świątecznych potraw i wypieków, występy zespołów ludowych, promowanie i sprzedaż rękodzieła charakterystycznego dla mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu.

Zachęcamy koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe z terenu województwa dolnośląskiego do udziału. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 17 marca 2023 roku.

Regulaminy oraz karta zgłoszenia zostały umieszczone na stronie internetowej umwd.dolnyslask.pl, w zakładce Rozwój Obszarów Wiejskich – aktualności Wydziału Obszarów Wiejskich (https://umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/aktualnosci-wydzial-obszarow wiejskich/).

Dojazd na prezentację każde koło gospodyń wiejskich/organizacja pozarządowa organizuje we własnym zakresie. Urząd Marszałkowski zapewnia stoły wystawiennicze oraz krzesła dla uczestników wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.