Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Prezenty i niespodzianki niemczańskich przedszkolaków na Dzień Seniora! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Prezenty i niespodzianki niemczańskich przedszkolaków na Dzień Seniora!

Nie każdy wie, że 14 listopada to szczególna data w kalendarzu. Tego dnia obchodzony był Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ma na celu zaznaczyć i docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie oraz zwiększyć integrację międzypokoleniową.

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy postanowiły uczcić je w oryginalny sposób. Przez 2 tygodnie dzieci, rodzice oraz nauczyciele placówki prowadzili zbiórkę herbat i herbatek różnych rodzajów i smaków, aby przekazać jej mieszkańcom niemczańskiego Domu Pomocy Społecznej. Zainteresowanie akcją było tak duże, że razem zebrano prawie 100 opakowań herbaty! Dodatkowo najstarsza przedszkolna grupa odwiedziła mieszkańców DPS-u dostarczając im upominki. A żeby herbatka smakowała jeszcze lepiej- starszaki zaprezentowały seniorom krótki program artystyczny.

Uśmiechnięte twarze seniorów, a także łzy wzruszenia pokazały, jak cenne i ważne dla obu stron są te międzypokoleniowe spotkania, które już od wielu lat stały się tradycją. Po występie odbyły się warsztaty plastyczne, połączone ze wspólnym piciem herbatki.

O takie relacje warto dbać!

Poniżej zdjęcia: