Przedstawiciele Gminy Niemcza zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez „Gazetę Wrocławską” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Nominacje do nagród uzyskali: Danuta Drabik, sołtys Sołectwa Kietlin, Paulina Dziedzic, sołtys Sołectwa Gilów, Tomasz Palimąka, sołtys Sołectwa Wilków Wielki oraz KGW Kietlin, KGW Wilkowianki Wilków Wielki.

Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji – organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Główne nagrody w plebiscycie zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie. Do udziału w ceremonii wręczenia nagród zostaną zaproszeni także włodarze gmin, z których pochodzić będą laureaci.

Wszelkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym Gazety Wrocławskiej.