Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Relacja z uroczystości pożegnania przedszkolaków - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Relacja z uroczystości pożegnania przedszkolaków

ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE
Wydaje się, jakby to było wczoraj, gdy po raz pierwszy niepewnie przekroczyły próg przedszkola. Malutkie, odrobinę zagubione, pytające o mamę i tatę…
Najpierw długo siedziały na kolanach swoich opiekunek, tuląc się i opowiadając „po swojemu” różne historie. Z biegiem czasu stawały się coraz śmielsze i ciekawsze. Stopniowo podejmowały wspólne zabawy, nawiązywały pierwsze przyjaźnie i pokochały przedszkole całym swoim sercem.
Dziś stoją przed nami – duzi, odważni, samodzielni i śpiewają „my nie chcemy jeszcze iść”.
Oczywiście mowa o siedmiolatkach, które właśnie zakończyły swoją przedszkolną przygodę, aby od września stać się uczniami szkoły podstawowej.
23 czerwca w NOKu odbyło się ich uroczyste pożegnanie. Impreza była wyjątkowa, ponieważ, dzięki zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, mogli w końcu uczestniczyć w niej rodzice i opiekunowie dzieci.
Uroczystość, tradycyjnie rozpoczęto Polonezem w wykonaniu przedszkolaków i nauczycielek. Dzieci tańczyły tak pięknie, że niejednemu z zaproszonych gości, zakręciła się łza w oku. Przedszkolaki zaprezentowały także inne tańce, wiersze, skecze, a nawet „przedszkolne żarty”.
Każde dziecko otrzymało na pamiątkę, dyplom ukończenia przedszkola oraz medal, wręczony przez Zastępcę Burmistrza- Panią Bożenę Rynkowską, która tego dnia zaszczyciła nas swoją obecnością.
Rada Rodziców, która zorganizowała całą uroczystość, złożyła piękne podziękowania Pani Dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za wieloletnią opiekę nad ich pociechami.
Nie obyło się także bez pamiątkowych zdjęć grupowych i słodkiego poczęstunku.
Było bardzo wesoło, choć popłynęło też trochę łez. Ale jednego jesteśmy pewni- nasze dzieci są gotowe do podjęcia nauki w szkole! Mądrość, kreatywność, pomysłowość, ale także empatia i wrażliwość na krzywdę innych- to wartości, które wyznają i stosują na co dzień. Jesteśmy z nich dumni i wierzymy, że kiedyś podbiją świat!
Kochane Dzieci,
Dziękujemy Wam za te 4 lata wspólnej nauki i zabawy. Mamy nadzieję, że nasze przedszkole będziecie mile wspominać i kojarzyć z beztroską i zabawą. Pamiętajcie, że zawsze możecie nas odwiedzać.
Drodzy Rodzice!
Dziękujemy za wspieranie naszej pracy i wszelkich działań z nią związanych. Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa pomoc!
Dyrektor Przedszkola Marta Bagińska oraz nauczyciele i personel Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy.