Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rozświetlenie choinki  i  rozpoczęcie świętowania Bożego Narodzenia 2022 w Niemczy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Po raz drugi niewielkie wydarzenie jakim dotychczas było rozświetlenie choinki na niemczańskim Rynku, okazało się wspaniałym świętem rozpoczynającym okres Bożego Narodzenia. Od ubiegłego roku przybywa atrakcji i pomysłów na stworzenie świątecznego nastroju, udanej zabawy i wielkich emocji związanych z wizytą Mikołaja.

Imprezę otworzył Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski a prowadził Elf Tomek czyli dyrektor NOK Tomasz Dudlej. W tym roku przybyło znacznie więcej, niż w zeszłym, bajkowych elfów, witających spore tłumy dzieciaków, zgromadzonych wokół choinki. Przy rozświetlonej choince koncertowo wystąpili uczniowie z klas I – III Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Historyczną atrakcją imprezy stało się w tym roku pierwsze uruchomienie i rozświetlenie, odrestaurowanej fontanny przed Ratuszem. Prace przy fontannie trwały do późnych godzin wieczornych na dzień przed imprezą. Warto było zobaczyć efekt prac remontowych ponieważ  ponownie w pełnej krasie będziemy mogli podziwiać naszą fontannę dopiero w sezonie letnim.

Po raz pierwszy  wjazd Mikołaja do Rynku zaskoczył nie tylko dzieciaki ale też dorosłych.  Wyjątkowo paradnie w asyście pięknych Śnieżynek Moniki i Ewy, pod eskortą Niemczańskich Orłów Mariana i Henia, dostojnego Mikołaja Andrzeja, przywiózł niezawodny Druch Tomek z OSP Niemcza.

Spełniły się oczekiwania dzieciaków, Śnieżynki przybyły z koszami pełnymi słodyczy, Mikołaj uczestniczył we wspólnych zabawach i tańcach.

Nowym pomysłem był także biało – czerwony łańcuch świąteczny, wykonany podczas wieczornej zabawy.

Po raz drugi urzędnicy Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy przygotowali dla naszych dzieciaków znakomitą niespodziankę i piękną świąteczną atrakcję wcielając się w role elfów.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia: pracownikom Niemczańskiego Ośrodka Kultury, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Niemczy, Niemczańskim Orłom, strażakom OSP Niemcza.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które osobiście angażują się i dbają o zapewnienie jak najlepszych atrakcji dla dzieci: Burmistrzowi Niemczy Jarosławowi Węgłowskiemu, oraz Skarbnik Gminy Marcie Żłobickiej -Wnuk.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym urzędnikom Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy za występ: elfów, bałwanków, reniferów i śnieżynek. W tych rolach wystąpili: Tomek Jara, Ania Kuźniar – Kaczor, Ania Korman, Patrycja Bednarczyk, Natalia Gudz i Kamila Chlipała oraz Monika Weźgowiec i Ewa Ziemianek.

Poniżej zdjęcia:

http://Relacja na FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100062952623728