Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rusza rewitalizacja południowego wjazdu do Niemczy. Niebawem przebudowa ul. Bolesława Chrobrego. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzięki pozytywnie złożonym wnioskom i ich zatwierdzeniu Niemcza otrzyma kolejne dofinansowanie w ramach  „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022”. Za kwotę 999 694,00 zł zostanie wykonana inwestycja: „Przebudowa drogi gminnej nr 117403D – ul. B. Chrobrego od Rynku do skrzyżowania z ul. Strzelińską w Niemczy”.  W ramach zatwierdzonego projektu  Niemcza otrzyma dofinansowanie  w wysokości  799 755,20. Dwadzieścia procent pozostałej kwoty to wkład własny Gminy Niemcza.

Dzięki pozyskanym funduszom zrealizowany zostanie kolejny plan Burmistrza Jarosława Węgłowskiego. Jak nas  poinformował Burmistrz Jego marzeniem było by zarówno wjazd do Niemczy od strony północnej czyli na ul. Piastowskiej ponownie był wyłożony kostką a nie asfaltem i tak też samo ma być od strony południowej czyli na ulicy Bolesława Chrobrego przy wjeździe od strony Baszty. Cieszy fakt, że odzyskają swoją świetność nasze dwa i jedyne, historycznie zachowane, wjazdy do centrum miasta.