Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ruszyła kolejna inwestycja w Niemczy tj. Przebudowa ulicy Bolesława Chrobrego od Rynku do ulicy Strzelińskiej. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Mieszkańcy Niemczy już zdążyli przywyknąć do intensywnych prac remontowych, prowadzonych praktycznie w każdym miejscu naszej Gminy, od czasu kiedy stanowisko Burmistrza objął Jarosław Węgłowski.

Na kocówce są już prace przy renowacji północnego wjazdu do Rynku od strony ulicy Piastowskiej.

Aby nie blokować całkowicie wjazdu do Rynku inwestycja renowacji południowego wjazdu musiała poczekać. Jednak pierwsze prace  ruszyły już w tym tygodniu.

Na początek wystartowała wymiana rur wodociągowych na przeznaczonym do remontu odcinku drogi. Jak nas zapewnił przedstawiciel Zakładu Wodociągów i Kanalizacji prace prowadzone będą wyłącznie na jednym pasie drogi. W tej sytuacji droga będzie przejezdna, choć z niewielkimi utrudnieniami.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy biorąc pod uwagę postępujące pozytywne zmiany w wyglądzie miasta nie będą narzekać na obecne, chwilowe utrudnienia.

Przypomnijmy, że nowa inwestycja „Przebudowa drogi gminnej nr 117403D – ul. B. Chrobrego od Rynku do skrzyżowania z ul. Strzelińską w Niemczy” za kwotę 999 694,00 zł, będzie mogła być zrealizowana dzięki pozyskaniu przez Burmistrza Jarosława Węgłowskiego funduszy z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022”.

Poniżej zdjęcia z bieżących prac: