Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Samorządowcy z rejonu Dzierżoniowa, Ząbkowic i Kłodzka połączyli siły, by pozyskać jak największe środki na realizację strategicznych celów. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W dniu 2 października 2020 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przedstawiciele 28 gmin i powiatów z rejonu Dzierżoniowa, Ząbkowic i Kłodzka podpisali Porozumienie określające zasady współpracy w zakresie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT POF).

Porozumienie podpisywane na mocy uchwał podejmowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego z trzech powiatów.
Gminę Niemcza reprezentował Burmistrz Jarosław Węgłowski, który to porozumienie podpisał.
Efektem podpisanego w Dzierżoniowie przez burmistrzów, wójtów i starostów porozumienia ma być łatwiejsze pozyskiwanie środków europejskich dla obszaru funkcjonalnego dzierżoniowsko-ząbkowicko-kłodzkiego. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to forma współpracy samorządów współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. Jest to początek drogi do zdobycia dedykowanych dla regionu środków z funduszy Unii Europejskiej.