Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Niemcza na uroczystości Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zgodnie z tradycją w naszym mieście święta narodowe organizowane są z największą starannością. W tym roku w dniu 3 Maja odbędą się obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Obchody miejsko – gminne rozpocznie Masza św. z udziałem pocztów sztandarowych w   kościele parafialnym w Niemczy o godz. 11.00

Po zakończeniu Mszy św. i przejściu delegacji oraz mieszkańców na mury Baszty Miejskiej w Niemczy odbędą się uroczystości oficjalne.

W tym roku organizatorami wydarzenia będą:

– Burmistrz Miasta i Gminy w Niemczy Jarosław Węgłowski

– Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Niemczy

– Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Niemczy

– 17 Drużyna Harcerska Polana w Niemczy, Hufiec Łagiewniki

– Niemczański Ośrodek Kultury.

Podczas uroczystości przed złożeniem biało – czerwonych wiązanek zaprezentowane  zostanie przedstawienie historyczne zatytułowane ”Korespondencje z przeszłości dla przyszłości”: w rolach głównych zobaczymy króla Polski Stanisława, Augusta Poniatowskiego oraz carycę Rosji  Katarzynę II Wielką.

Po raz pierwszy Poloneza Trzeciego Maja wykonają uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Zaplanowano występ zespołu Grodzianie.

Nie zabraknie też biało czerwonych akcentów narodowego święta.

Serdecznie zapraszamy do udziału delegacje naszych lokalnych instytucji, stowarzyszeń oraz mieszkańców.

Poniżej plakat z programem uroczystości: