Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Sezon wakacyjny w klubie Senior Plus - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Sezon wakacyjny w klubie Senior Plus

Wakacyjny plan działania Senior Plus to wyjazd w dniach 5-7 czerwiec do Warszawy. Zwiedzaliśmy część wspaniałych zabytków i muzeów warszawskich. Na naszej trasie: Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej, Łazienki Królewskie, Przedmieście, Plac Piłsudskiego, Zamek Królewski, Powązki, Pałac Kultury i Nauki oraz Powązki.

W lipcu rozpoczęcie sezonu czereśniowego odbyło się Pikiem Pod Czereśnią który odbył się w ogrodzie botanicznym w Wojsławicach. Świetna zabawa połączona z integracją z Seniorami ze Świdnicy i Strzegomia oraz połączona z degustacją czereśni .

Aby podreperować zdrowie odwiedziliśmy Polanicę Zdrój gdzie spacerowaliśmy i korzystaliśmy z uroków i atrakcji parku zdrojowego.

Odwiedziliśmy także bardzo ważne miejsce dala naszego zdrowi wycieczka do komory normobarcznej aby zregenerować ciało i umysł – zadowoleni Seniorzy bardzo sobie upodobali to miejsce.

I to nie koniec naszych wakacyjnych przygód jak na bardzo aktywną grupę przystało obyły się jeszcze trzy wycieczki

Wyjazd do Świeradowa Zdrój na spacer w chmurach wieża widokowa.

Wyjazd do Kościoła Pokoju do Świdnicy.

Oraz kolejna wizyta w Dzierżoniowskiej palarni kawy którą odwiedzamy by uczestniczyć w szkoleniach baristy kawy.

Obyły się trzy wakacyjne ogniska integracyjne na terenie Doliny Tatarskiej.

Korzystając z bliskości ogrodu w Wojsławicach odbywały się w nim nasze ćwiczenia na trawie , codzienne spacery.

Oprócz zajęć w plenerze bez przerwy wakacyjne odbywały się zajęcia stałe takie jak joga dwa razy w tygodni ,basen dwa razy w tygodni, zajęcia kardio, ćwiczenia- zajęcia pamięciowe, zajęcia relaksacyjne.

Sezon wakacyjny zakończymy wycieczką w dniach 18-20 wrzesień do Sandomierz – Zamość – Kazimierz Dolny.