Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza SOLIDARNI Z UKRAINĄ trwa zbiórka w Szkole Podstawowej w  Przerzeczynie -  Zdroju. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

SOLIDARNI Z UKRAINĄ trwa zbiórka w Szkole Podstawowej w  Przerzeczynie –  Zdroju.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ  pod takim hasłem trwa zbiórka dla potrzebujących w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczynie – Zdroju od momentu wybuchu wojny na Ukrainie prowadzi zbiórkę na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy.

Zebrano już bardzo duże ilości środków higieny, środków czystości, materiałów opatrunkowych, pampersów, żywności długoterminowej.

Na miejscu bezpośrednie wsparcie otrzymała mieszkanka Ukrainy, która została prywatnie przyjęta domu przez mieszkańców Przerzeczyna – Zdroju, w ramach pomocy uchodźcom.

Dużą ilość darów dyrektor Szkoły Elżbieta Polaczyk przekazuje do punktu we Wrocławiu, skąd transporty państwowe przekazują  pomoc bezpośrednio na teren objęty wojną.

W naszej Gminie na chwilę obecną do rodzin prywatnych przybyło ok. 10 osób od chwili wybuchu wojny.

Warto dodać, że nasza Szkoła w Przerzeczynie – Zdroju już od dawna prowadzi akcje wspierające naszych sąsiadów na Ukrainie. W ubiegłym roku Szkoła przekazała na Ukrainę dla dzieci mikołajkowe paczki.

Poniżej zdjęcia z akcji: