Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Styczniowe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w niemczańskim Przedszkolu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Styczeń to miesiąc, który kojarzy się przede wszystkim z nowym rokiem, zimową aurą oraz Dniem Babci i Dziadka.

W związku z pandemią koronawirusa, przez ostatnie dwa lata, przedszkola i szkoły musiały zrezygnować z tradycyjnych uroczystości, które integrowały placówki z rodzinami dzieci. Wszystkie organizowane  imprezy i występy były prezentowane  za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jednak w tym roku, Przedszkole Publiczne „Zaczarowany Gród” Niemczy powróciło do standardowych obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie i bliscy dzieci znów mieli możliwość uczestniczenia w uroczystościach „na żywo”, odwiedzenia wnucząt w ich przedszkolnych salach i spędzenia tam trochę czasu.

Każda grupa przygotowała i zaprezentowała swój indywidualny repertuar. Dzieci tańczyły, śpiewały, recytowały wierszyki. Najstarsza grupa przedstawiła piękny spektakl jasełkowy, a pięciolatki wystawiły swoje własne, autorskie przedstawienie.

Dziadkowie to zdecydowanie najbardziej wdzięczna publiczność, ponieważ cieszy ich każde słowo, każdy gest, każda piosenka wykonana przez ich wnuczęta.

Po programie artystycznym na wszystkich czekał słodki poczęstunek, a na dziadków, dodatkowo prezenty, wykonane samodzielnie przez dzieci.

Dobrze jest wrócić do normalności, faktycznego kontaktu z drugim człowiekiem. Występy online nigdy nie zastąpią namacalnej obecność, dotyku, prawdziwych wzruszeń i emocji.

Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy przedszkola

serdeczne dziękują wszystkim Babciom i Dziadkom

oraz  gościom, którzy

tłumne przybyli do naszej placówki,

za wspólną zabawę oraz przeżywanie tych szczególnych chwil.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: