Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza "Świat na wyciągnięcie ręki" - wykłady w Bibliotece w Wilkowie Wielkim i Klubie Senior + - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

„Świat na wyciągnięcie ręki” – wykłady w Bibliotece w Wilkowie Wielkim i Klubie Senior +

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy w ramach projektu sfinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów

Alkoholowych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Niemczy zorganizowała dwa wykłady dla młodzieży i seniorów. Prelekcje prowadziła Pani Maria Tyws – historyk sztuki, a z zamiłowania podróżniczka.

Tematem wykładu w bibliotece w Wilkowie Wielkim była „PETRA  i inne atrakcje Jordanii”, a w Klubie Senior + „Uzbekistan – perła Jedwabnego Szlaku”.

Oba wykłady przybliżyły nam zabytki, historię i ciekawostki z  mało znanych zakątków świata. Wykłady były wzbogacone o pokazem slajdów z podróży do Jordanii i Uzbekistanu.

Dyrektor MiGBP w Niemczy wraz z pracownikami składa podziękowanie Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Wilkowianki” za przygotowanie poczęstunku dla uczestników spotkania w Wilkowie Wielkim , a uczniom z klasy 8 SP w Niemczy za udział w spotkaniu.