Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Świąteczny czas w zaczarowanym Przedszkolu Publicznym w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Świąteczny czas w zaczarowanym Przedszkolu Publicznym w Niemczy

Grudzień to miesiąc wypełniony magią oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Każdemu z nas kojarzy się z domowymi przygotowaniami, zapachami świątecznych potraw, ubieraniem choinki i radością z prezentów.

O tym, że w przedświąteczne działania warto zaangażować dzieci, doskonale wiedzą nauczyciele i pracownicy Przedszkola Publicznego w Niemczy. Świąteczne porządki, wieszanie dekoracji, przygotowywanie słodkich wypieków, to nie tylko okazja do wspólnego spędzania czasu, ale także kształtowanie samodzielności i przekazywanie tradycji naszym najmłodszym pokoleniom.

Przez cały grudzień nasze przedszkolaki intensywnie uczestniczyły w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia doskonale się przy tym bawiąc. Zaczęto od wspólnego porządkowania i dekorowania sal przedszkolnych. Dzieci wzorowo posegregowały wszystkie klocki, poustawiały lale i samochody, troszkę dokładniej niż zazwyczaj poukładały książki, a w każdej sali stanęła piękna  i jedyna w swoim rodzaju choinka. Nie obeszło się także bez pieczenia i dekorowania świątecznych pierników, którymi pachniało w całym budynku.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, który po prezentacji różnych wierszy i piosenek, wręczył dzieciom upominki. Dwa dni późnej odbyło się spotkanie z elfami i świąteczna sesja zdjęciowa. Świąteczne stroje dzieci jeszcze bardziej podkreślały bożonarodzeniowy klimat.

21 grudnia w przedszkolu odbyły się jasełka, w których wzięły udział wszystkie dzieci. Każda z grup przedszkolnych przedstawiła swój własny program artystyczny wg wylosowanej kategorii. Oprócz pasterzy i aniołów w przedstawieniu pojawiały się także Mikołaje, Choineczki, Gwiazdki oraz Łyżwiarze. Tego dnia odbył się także wigilijny obiad oraz wspólne kolędowanie.

W tym roku szkolnym przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym Eko Ludek którego celem jest kształtowanie wśród dzieci świadomości dbania o środowisko i rozwijania wrażliwości na piękno przyrody. Zgodnie z jego założeniami przedszkolne choinki zostały udekorowane w eko – ozdoby wykonane przez dzieci z materiałów uzyskanych z recyklingu. Przedszkolaki zabrały do domu samodzielnie przygotowane stroiki i prezenty dla swoich bliskich.

Dyrektor i kadra Przedszkola Publicznego w Niemczy pragnie złożyć

wszystkim Mieszkańcom Gminy Niemcza

świąteczne oraz noworoczne życzenia.

Życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia

i wspólnie spędzonego czasu z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi.

Do zobaczenia w Nowym Roku!